Dnevne optike omogućuju precizno ciljanje i promatranje tijekom dana, idealne za karabine, sačmarice i drugo lovačko oružje. U ponudi su modeli različitih povećanja, kvalitete leća i montažnih sustava, prilagođeni različitim uvjetima svjetlosti i terenima. Kvalitetni materijali i izdržljiva konstrukcija osiguravaju dugotrajnost i pouzdanost, povećavajući preciznost i učinkovitost tijekom lova ili streljačkih aktivnosti. Brza dostava i sigurna online kupnja omogućuje da svaki korisnik odmah opremi svoje oružje funkcionalnom i kvalitetnom dnevnom optikom.
Prikazujemo 1–12 od 26 rezultata
-
Leupold Mark 4HD 8-32×56 M5C3 Side Focus FFP PR3-MIL
€2,299.00Tehnički podaci – Mark 4HD
Osnovne karakteristike
Paralaksa bočni fokus (Side Focus)
BDC kotačić uključen ne
Custom Dial System (CDS) ne
Dnevno vidljivo osvjetljenje ne
Tip elevacijske kupole M5C3
Elektronička libela ne
Osvijetljena končanica ne
Zaključavanje kupole da
Tip povećanja varijabilno
Motion Sensor Technology ne
Noćna kompatibilnost ne
Indikator okreta da
Končanica FFP PR3-MIL
Tip resetiranja set screw
Položaj končanice prva ravnina (FFP)
Podesivi objektiv ne
Precizni bočni fokus ne
Podešavanje vjetra Zero-Lock WindageOptika i dimenzije
Masa 30 oz
Povećanje 8 – 32x
Promjer objektiva 56 mmVidno polje (100 yd):
- na minimalnom povećanju 13.1 ft
- na maksimalnom povećanju 3.4 ft
Kutno vidno polje:
- min 2.5°
- max 0.7°
Udaljenost oka:
- min povećanje 4.2 in
- max povećanje 3.9 in
Minimalna udaljenost bez paralakse 25 yd
Podešavanje elevacije
Vrijednost klika 0.1 MIL
Raspon (MOA) 70
Raspon (MIL) 20
Raspon (cm/100 m) 200
Po okretu 10 MIL
Ograničenje hoda ukupni hod optikePodešavanje vjetra
Vrijednost klika 0.1 MIL
Raspon (MOA) 45
Raspon (MIL) 13
Raspon (cm/100 m) 130
Po okretu 10 MILSidrena cijena (10.09.2026.): €2,299.00 -
Leupold Mark 5HD 2-10×30 M5C3 FFP illum. CMR-Mil Dark Earth
€3,299.00Mark 5HD 2-10×30 mm CMR-MIL u boji Flat Dark Earth utjelovljuje vojnu tradiciju. Nastao kao evolucija nišana korištenih na MK12 SPR platformi, ovaj moderni optički nišan pomiče granice taktičkih karabina.
Trookretni kotačić dominira kupolom za elevaciju, pružajući 34,9 MIL-a podešavanja u koracima od 0,1 MIL. Naš patentirani ZeroLock sustav osigurava da se kotačić neće pomaknuti pri udarcima ili grubom rukovanju. Ovaj nišan srednjeg dometa iznimno je izdržljiv, ali ujedno i vrlo lagan i precizan.
Zahvaljujući končanici u prvoj fokalnoj ravnini, rasponu uvećanja 2-10x i bočnom fokusu, jednako je učinkovit u borbi na bliskim udaljenostima kao i pri prepoznavanju ciljeva na većim udaljenostima.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €3,299.00 -
Leupold Mark 5HD 7-35×56 M5C3 FFP PR2-MIL – FDE
€2,999.00Leupold Mark 5HD 7-35x56mm pruža dodatno povećanje potrebno za iskorištavanje punog potencijala modernih preciznih pušaka na velikim udaljenostima. Uz vrhunsku optiku, gotovo nijedna meta nije izvan dosega.
Unatoč većem rasponu povećanja, zadržava iste dimenzije i samo oko 3 unce veću masu u odnosu na verziju 5-25x56mm, što znači da dobivate više performansi bez značajnog povećanja težine.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €2,999.00 -
Leupold Patrol 6HD Gen 2 1-6×24 CDS-ZL2 Illum. CMR2
€2,099.00Patrol 6HD® Gen 2 izrađen je za brzinu, kontrolu i sigurnost u situacijama koje se brzo razvijaju. Dizajniran za dinamična okruženja u kojima su jasnoća i pouzdanost ključni, njegova iznimno lagana i kompaktna konstrukcija te svestrani raspon uvećanja 1–6x omogućuju vam neometan prijelaz s bliskih udaljenosti na veće bez oklijevanja.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €2,099.00 -
Leupold VX-3HD 4.5-14×40 Side Focus CDS-ZL Wind-Plex
€999.00VX®-3HD 4.5-14×40 mm pruža legendarne performanse i vrhunsku optičku jasnoću u iznimno izdržljivom i laganom kućištu. Njegov vrlo popularan raspon uvećanja idealan je za lov u šumama i planinskim područjima zapadnog tipa terena.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €999.00 -
Leupold VX-4HD 3-12×50 CDS-ZL2 Illum. FireDot Twilight Hunter
€1,449.00VX-4HD 3-12×50 mm pruža provjerene performanse Leupolda za one koji zahtijevaju pouzdanost i jednostavnost. Bilo da ciljate kroz šumu ili pokrivate otvoreni teren, njegov svestrani raspon uvećanja 4:1 osmišljen je da vam pruži potpuno povjerenje gdje god lovili.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €1,449.00 -
Leupold VX-5HD 1-5×24 30 mm Metric Illumination FireDot 4 Fine
€1,999.00Tehnički podaci
Osnovni podaci
Osvjetljenje končanice (mreže) da
Povećanje [×] 1–5
Vrsta končanice (mreže) Fine Duplex
Tip kupola pion – otvorene (taktičke), vodoravno – zatvoreneDodatni podaci
Linearno vidno polje na 100 m [m] 38,2 – 7,5
Maks. vertikalno podešavanje (visine) [MOA] 170
Maks. horizontalno podešavanje (vjetra) [MOA] 170
Udaljenost oka [mm] 94 – 96,5
Podešavanje po koraku [MOA] 0,25
Primjena (namjena) lovDimenzije i masa
Ukupna duljina [mm] 270
Masa [g] 417
Promjer objektiva [mm] 24
Promjer cijevi [mm] 30 mm (1,18″)**Sidrena cijena (10.09.2026.): €1,999.00 -
Leupold VX-5HD Gen 2 4-20×52 CDS-SZL2 Side Focus Duplex
€2,399.00Kada su u pitanju dalekometni hici, VX-5HD Gen 2 4-20x52mm daje vam samopouzdanje da ih ostvarite. Njegovo snažno 20x povećanje omogućuje vam zumiranje za precizno pozicioniranje hica, dok robusna konstrukcija i profesionalni optički sustav pružaju apsolutnu jasnoću. To su performanse i preciznost na velikim udaljenostima bez kompromisa.
Sidrena cijena (10.09.2026.): €2,399.00
Dnevne optike omogućuju precizno ciljanje i promatranje tijekom dana, idealne za karabine, sačmarice i drugo lovačko oružje. U ponudi su modeli različitih povećanja, kvalitete leća i montažnih sustava, prilagođeni različitim uvjetima svjetlosti i terenima. Kvalitetni materijali i izdržljiva konstrukcija osiguravaju dugotrajnost i pouzdanost, povećavajući preciznost i učinkovitost tijekom lova ili streljačkih aktivnosti. Brza dostava i sigurna online kupnja omogućuje da svaki korisnik odmah opremi svoje oružje funkcionalnom i kvalitetnom dnevnom optikom.



















